Podczas bibliotecznych "Wariacji w wakacje" nasi najmłodsi czytelnicy mogli uczestniczyć w różnych zajęciach. Każdy z czterech dni zaplanowanych zajęć przebiegał pod innym hasłem przewodnim.

W pierwszym dniu miało miejsce głośne czytanie ulubionych pozycji naszych małych czytelników oraz wspólne rozmowy o książkach i ich bohaterach.

Wiele było zabawy i radości przy tworzeniu własnego akwarium podczas dnia zabaw plastycznych. Każdy uczestnik mógł według własnego uznania wykonać wystrój swojego akwarium, jak również wykonać egzotyczne ryby ;-)

Zdrowo i kolorowo, a przede wszystkim - pysznie było w naszej bibliotece w dniu kulinarnym. Wspólnie przygotowana owocowa sałatka i słodkie koktajle wszystkim smakowały. Na podsumowanie uczestnicy spotkania wspólnie skomponowali kolorowe przepisy na owocowe pyszności. Chętni znaleźli też chwilkę, żeby wybrać lekturę do domu.

Przejście po linie z książką na głowie, rzuty do celu papierową kulką i budowanie wieży z plastikowych kubeczków - takie między innymi zadania do wykonania mieli uczestnicy zajęć w dniu zabaw ruchowych. Na zakończenie spotkania wszyscy zadowoleni, choć zmęczeni zabawą, z ochotą usadowili się wygodnie, aby słuchać głośnego czytania i odgadywać trudne zagadki :-)

Biblioteka dziękuje wszystkim dzieciom za uczestnictwo w zajęciach i wspólną zabawę, a rodzicom za okazane zainteresowanie naszymi działaniami.

Kolejne spotkania w naszej bibliotece niebawem – zapraszamy już dziś!!!