Pomimo niesprzyjającej pogody za oknem, sala klonowskiej biblioteki zapełniła się naszymi czytelnikami, oczekującymi spotkania autorskiego z pisarką, tłumaczką, działaczką społeczną i wolontariuszką – Hanną Cygler. Jest ona osobą ciekawą świata i ludzi, jedną z najchętniej czytanych polskich pisarek.  

Nasz gość cierpliwie i z humorem odpowiadał na liczne pytania ujawniając fragmenty swego życia. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda proces powstawania książek naszej autorki - od fazy pomysłu aż do efektu jej pracy czyli nowego dzieła. Nie mogło zabraknąć również pytań o upodobania pisarki m.in. ulubieni pisarze, książki czy też bohaterzy książkowi z jej własnych powieści. W rozmowach przewijały się wątki osobiste, fabuły książkowe i historie z życia. Hanna Cygler dała się poznać nie tylko, jako utalentowana pisarka, ale przede wszystkim niezwykły człowiek o wielkim sercu. Pytanie o działalność społeczną i wolontariat, które zostało zadane przez jedną z uczestniczek, otworzyło zupełnie inny wymiar spotkania. Nasz gość z błyskiem w oku i ciepłem w głosie zaczął opowiadać o niezwykle istotnych aspektach, tak często zapominanych w biegu życia codziennego. Śmiało można powiedzieć, że pisarka zyskała swym podejściem do świata i życia przedstawionym w tej części rozmowy, jeszcze większą sympatię naszych czytelników.

Podczas spotkania można było zakupić książkę pisarki i udać się po pamiątkowy wpis oraz autograf, co cieszyło się sporym zainteresowaniem uczestników. By zatrzymać ten magiczny czas spotkania wszyscy z radością zapozowali do pamiątkowego zdjęcia. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej bibliotece i Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.